Регулюючі та запірні клапани ARI-STEVI® з електричними та пневматичними приводами


Виробник: ARI-Armaturen Albert Richter GmbH & Co. KG (Німеччина). Сертифікат ISO 9001:2000, PED 97/23/EC, УкрCепро, Держпромгірнагляд.


Компанія ARI-Armaturen виробляє широкий спектр промислових регулюючих клапанів.
Клапани придатні до застосування для різних робочих середовищ, таких як: водяна пара, високотемпературна олива, охолоджуючі розчини, гаряча і перегріта вода, інші нейтральні й агресивні рідини та гази. При цьому в основному застосовуються електро- та пневмоприводи виробництва компанії ARI-Armaturen: ARI-Premio і DP, а також електричні приводи AUMA (в основному для великих діаметрів та при необхідності вибухозахисту) і FR (зі зворотною пружиною).


Основні технічні данні

Номінальні діаметри:DN15-DN500.
Номінальний тиск:PN16 / 25 / 40 / 63 / 100 / 160.
Температура робочого середовища: -60 .. +550 ° С (в залежності від матеріалу корпусу, типу ущільнення штока і вузла затвор / сідло).


Матеріали основних вузлів

Корпус: сірий чавун EN-JL1040, високоміцний чавун EN-JS1049, ливарна сталь 1.0619+N, кислостійка нержавіюча сталь 1.4408.
Всі відповідальні вузли виконані з нержавіючої сталі різних марок.


Особливості конструкції

 • Дросельний вузол клапана виконується з нерозвантаженим параболічним затвором з подачею робочого середовища «під затвор». Це забезпечує надійну роботу клапана навіть у забруднених робочих середовищах.
  Можливе виконання клапана з розвантаженим по тиску затвором (опція). Застосовуються також V-подібні та перфоровані затвори (при необхідності зменшення рівня шуму та запобігання кавітації при великих перепадах тиску).
 • Ущільнення затвор/сідло: метал/метал (стандарт), метал/еластомер (опція).
 • Характеристики регулювання: рівновідсоткова або лінійна (за вибором) для двоходових і лінійна для триходових клапанів. Відношення між найменшою і найбільшою регульованою витратою 1:50 для двоходових і 1:30 для триходових клапанів.
  Триходові клапани виробляються змішувального і розділюючого типів.
 • Клас герметичності запірних клапанів 1, за стандартом DIN3230 – T3/B0 (повна герметичність) або IV за стандартом DIN EN1340 (величина протікання складає 0,01% від Kvs) для регулюючих клапанів, при спеціальному замовленні величина протікання може бути знижена в 2 рази.
 • По конструкції двоходові регулюючі клапани поділяються на стандартні (Арт.440/441) та для тяжких умов експлуатації (Арт.470/471). Конструкція останнього дозволяє замінювати затвор, шток і сідло в процесі експлуатації не залежно один від одного і рекомендується для застосування в забруднених і в’язких середовищах, а також значних перепадах тиску.
 • Застосовуються різні конструкції ущільнення штока: підтиснена пружиною манжета з PTFE, графітове ущільнення, сильфон з аустенітної нержавіючої сталі 1.4571.

Електроприводи ARI-Premio® і ARI-Premio®-Plus

Електричні редукторні приводи ARI-Premio® і ARI-Premio®-Plus лінійного переміщення, компактної конструкції, мають тепловий захист двигуна, кінцеві вимикачі, місця для установки різних додаткових пристроїв, ручний дублер. Управління трьохпозиційне (стандарт) або аналогове.
Клас пиловологозахисту IP65.
Допустимий режим роботи 100% часу при безперервній роботі, 80% — при переривчастій роботі, до 1200 включень за годину, зусилля на приводі 2,2 / 5,0 / 12,0 / 15,0 кН.
Напруга живлення: 230 В, 50 Гц 1 – стандарт (інші варіанти виконання: 24 В, 50Гц 1 ~ / 24 В постійний струм / 400 В, 50Гц 3ф).

Особливості ARI-Premio®-Plus

 • Управління вхідним сигналом на вибір: 3-х позиційним сигналом від 12 до 250В пост / змін / 0-10В / 4-20мА.
 • Можливість зміни витратної характеристики вбудованим перемикачем.
 • Самоадаптація по зменшенню кількості вмикань.
 • Відключення на вибір: по моменту або по положенню.

Існує виконання приводів ARI-Premio® і ARI-Premio®-Plus з функцією безпеки (забезпечується закриття клапанів при зникненні електроживлення). При цьому час аварійного закриття не переви щує 1 секунду.


Пневматичні приводи DP

Пневматичні приводи DP (виробництва компанії ARI-Armaturen) мембранного типу, одностороннього
дії (пружина закриває або відкриває клапан, за вибором).
Основні типи: DP 32 / 33 / 34 / 34Т / 34Тri / 35.

Особливості

 • Тиск подачі повітря – 1,2 – 6 бар.
 • Мають широкий набір пружин, які забезпечують різні перестановочні зусилля – до 78,5 кН.
 • Максимальна площа мембран – 2800 мм2.
 • Накатно-полірований шток приводу захищений сильфоном.
 • Не потребує технічного обслуговування.
 • Допустима температура навколишнього середовища від -40 °С до 100 °С.
 • Можливість монтажу приводу в будь-якому положенні.
 • Хід до 120 мм.

Аксесуари до приводу: соленоїдні клапани, кінцеві вимикачі, потенціометричні датчики положення, електронні датчики положення та позиціонери 4-20 мА або 0-10 В, фільтри редуктори. Можливе вибухозахищене виконання електричного устаткування.


АRI-Stevi®
з електроприводом
ARI-Premio®

ARI-Stevi®
з пневмоприводом

 

Електроприводи
ARI-Premio® і ARI-Premio®-Plus

Електроприводи
ARI-Premio® з аварійною функцією

Пневматичні приводи DP